Samsung Galaxy Note 3 Flip Cover

Galaxy Note 3 için olan Samsung Flip Cover’ın iki çeşidi bulunmaktadır, bir tanesi kablosuz şarja uygundur diğeri değildir. Şarj dışında bütün özellikleri birebir aynıdır. Flip Cover ilk olarak çok pratik gibi görünsede ciddi dezavantajları var. Öncelikle telefonu ciddi şekilde ağırlaştırıyor ve kullanımını zorlaştırıyor.

  • Öndeki penceresinden flip cover’ı açmadan gelen aramaları cevaplayabilseniz de bu şekilde kullanmak ciddi sıkıntılı, hassaslığı yeterince iyi olmadığı için gelen aramaları cevaplamak zor oluyor.
  • Cepte kullanak için kalitesi yeterince iyi değil, özellikle açık renkli olanların ömrü 6 ay gibi kısa bir süre sonra. Zamanla bir sürü para harcayarak sahip olduğunuz telefon bir paçavranın içindeymiş gibi duruyor. Güzel olsun diye bir sürü para veriyorsunuz, daha sonra extra para verip çirkinleştiriyorsunuz yani. Aşağıdaki resimler kendi kullandığım bir flip cover’a ait resimler, yaklaşık altı aylık bir kullanımda bu hale geldi. Telefonu mavi kot pantalon cebinde taşıdığım için kılıfın köşeleri kotun rengini aldı. Bunun da en büyük nedeni kılıfın kenar kısımlarının düzgün yapılmamasından kaynaklanıyor. Dikiş yerleri açıkta bırakılmış bu nedenle buralardan hızla aşınıyor.
  • Telefonun ağırlığını ciddi şekilde arttırıyor. Tek elle kullanımını imkansızlaştırıyor. Note 3 de zaten tek elle kullanmak oldukca zor, bu kılıf ile imkansız.

Kılıfı alırken size piyasada sahtelerinin oldguğunu orjinalinde bu tarz sorunların olmadığını söyleyebilirler ama inanmayın, benim kılıfım Turkcell’in Internet sitesinden alınmıştı.

Alacağınız telefon kılıfı telefonun orjinal görünümünü fazla bozmamalı, telefonu koruyacağım diye bir sürü para verip aldığınız telefonu çirkinleştirip kullanımını kendinize bir işkenceye çevirmeyin.